“Het is mij trouwens een raadsel waarom dit cheesecake bars genoemd wordt.”
Mango-passievrucht cheesecake bars. Voor deze no-bake cheesecakebars met passievrucht moet je even geduld hebben, maar ze zijn super lekker.
Klik hier om direct naar het recept te gaan.
Cheesecake bars
Al een tijdje kom ik op Pinterest plaatjes van heerlijke cheesecake bars tegen en ik vond het tijd om er zelf mee aan de slag te gaan. Door wat recepten te combineren kwam ik op een eigen no bake vegan variant uit. Het is mij trouwens een raadsel waarom dit cheesecake bars genoemd wordt. Het heeft namelijk niks met cheese te maken. In het Nederlands kun je een cheesecake nog vertalen naar een kwarktaart, maar ook dat komt niet in de ingrediëntenlijst voor haha.
Een beetje een verwarrende naam dus, voor wel een heel lekker gebakje! Ik had een paar weken terug weer een vol bakweekend gepland staan. Daardoor had ik heel veel baksels over en kon ik mijn collega’s op maandagochtend onder andere met deze bars verblijden. Binnen no time waren ze op en ik kreeg er veel complimenten over. Hopelijk ga jij er net zo van genieten.
Toch écht op zoek naar een cheesecake/kwarktaart recept? Bekijk deze dan zeker even!
Recept: Mango-passievrucht cheesecake bars
Ingrediënten
460 gram cashews (10 minuten geweekt in water)
160 gram rauwe amandelen
100 gram dadels (10 minuten geweekt in water)
350 gram mangoblokjes
170 gram lactosevrije dikke yoghurt
115 gram witte chocolade
100 gram ahornsiroop
40 gram citroensap
5 gram vanille extract
14 gram arrowroot
2 passievruchten
Hoe maak je het?
Doe 200 gram van de geweekte cashewnoten in de blender (of keukenmachine) en voeg daar de amandelen aan toe. Mix tot de noten goed fijngemalen zijn. Voeg vervolgens de geweekte (en ontpitte) dadels toe en blender opnieuw tot je een plakkerig mengsel krijgt. Leg een bakpapiertje in de bakvorm en verdeel het noten-dadelmengsel vervolgens gelijkmatig over de bakvorm.
We gaan nu met de vulling aan de slag. Meng opnieuw in de blender de rest (260 gram) van de cashewnoten met 150 gram mangoblokjes en 170 gram Griekse yoghurt. Smelt de witte chocolade au bain marie en voeg ook toe met de ahornsiroop, het citroensap en het vanille extract. Mix tot je een glad mengsel hebt en verdeel gelijkmatig over de noten-dadelbodem. Zet minimaal 4 uur in de koelkast om uit te harden.
Blender tot slot de rest (200 gram) van de mangoblokjes tot een glad mengsel. Doe in een pannetje met de arrowroot en het vruchtvlees van de passievruchten. Breng zachtjes aan de kook en blijf roeren tot het dik is geworden. Laat even afkoelen en verdeel daarna gelijkmatig over de uitgeharde vulling. Zet voor nog minimaal 1 uur in de koelkast voordat je de bars kunt aansnijden.
Je kunt nu van deze cheesecake bars gaan genieten! Bewaar maximaal 5 dagen in de koelkast of 1 maand in de vriezer.
Heb jij dit recept gemaakt? Deel hem op Social Media
@organichappinessblog of gebruik #organichappinessblog
Ken jij het Organic Happiness abonnement al?
Mis nooit meer een recept en ontvang maandelijks alles overzichtelijk in je mailbox. Klik hier voor meer informatie!
Michelle
Ik ben Michelle, 32 jaar en de enthousiaste oprichtster van Organic Happiness. Ik ben dol op lekker én gezond eten en wil jou laten zien hoe lekker gezond eten kan zijn. Als ik niet in de keuken sta, ben ik in de natuur te vinden met mijn vriend Jens en hond Leyla of sta ik op de tennisbaan.